Site Logotype
Brwi

Jak zadbać o brwi w domu?

Bardzo często w kwestii stylizacji brwi powierzamy się w ręce stylistki. Dba ona o bezpieczeństwo, odpowiada za efekt finalny po zabiegu oraz stosuje odpowiednie odżywki, które mają na celu wspomóc regenerację włosków, aczkolwiek jest to jedynie ułamek czasu, w którym Twoje brwi są pielęgnowane. Co zatem z resztą czasu? Czy jednorazowe odżywienie podczas zabiegu raz na miesiąc lub dwa wystarczy, aby utrzymać brwi w dobrej kondycji? Odpowiedź jest prosta. Nie! W tym artykule, znajdziesz niezbędne informacje co do odpowiedniej pielęgnacji swoich brwi w zaciszu domowym, aby utrzymać je w doskonałej kondycji.

Olejek do brwi

Naturalne olejki do brwi to jedne z najpopularniejszych i zarazem najtańszych form pielęgnacji. olej rycynowy lub olej arganowy to najczęściej wybierane preparaty, które niesamowicie działają na wzrost i kondycję włosa. Mniej popularne, ale także skuteczne okazuje się olejek migdałowy lub kokosowy.

Serum do brwi

Jeśli oczekujemy jeszcze bardziej kompleksowego działania, możemy skierować się w stronę serum do rzęs, które będzie jeszcze skuteczniejsze poprzez zawarcie w nim mieszanki różnych olejków (np. kokosowego, organowego i migdałowego) oraz dodanie witamin np. witaminy E.

Odpowiednia dieta

Kosmetyki to oczywiście bardzo ważny i jakże gorący temat w kwestii pielęgnacji brwi, aczkolwiek nie możemy zapominać o podstawach, a wśród nich na pewno znajdzie się zdrowa, zbilansowana dieta, bogata w warzywa i owoce. Witaminy A, C, E, witaminy z grupy B, a także miedź żelazo i cynk to jedne z najważniejszych witamin i minerałów, które absolutnie muszą znaleźć się w diecie, jeśli chcesz zadbać o swoje brwi. Drugim istotnym obszarem jest odpowiednia ilość białka w diecie. Zgodnie z wieloma badaniami, spożycie białka ma bezpośredni wpływ na kondycję włosów, a jego niedobór negatywnie wpływa na ich stan.

Stres

Element naszego życia, którego nie mogło tutaj zabraknąć. Przewlekły stres jest bardzo częstym powodem osłabienia struktury włosów. Jeśli doświadczamy ciągłego stresu, warto zastanowić się jak możemy go zredukować, ponieważ bardzo mocno wpływa on na stan naszych włosów i może spowodować nawet ich wypadanie.

Ekspozycja na warunki zewnętrzne

Wydłużone przebywanie na słońcu lub mrozie, bardzo łatwo może doprowadzić do wysuszenia włosa i osłabienia struktury brwi. W celu uniknięcia negatywnych skutków warunków atmosferycznych, próbuj chronić się przed słońcem w momentach kiedy indeks UV jest najwyższy oraz unikaj długiego przebywania na mrozie.

Genetyka

To element, na który mamy najmniejszy wpływ. Jeśli w Twojej rodzinie delikatne, słabe i rzadkie brwi są standardem, to w wielu przypadkach są małe szanse, że będziemy w stanie odmienić ten trend. Jeśli jednak regularnie i sumiennie zajmujesz się pielęgnacją swoich brwi oraz dbasz o swój styl życia to nie masz powodów do obaw.

Podsumowanie

Faktorów, które mogą wpływać negatywnie lub pozytywnie na kondycję Twoich brwi jest mnóstwo, a często nawet ciężko potwierdzić różne teorie i domysły. Ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie oraz regularną pielęgnację – nie tylko podczas wizyty w salonie kosmetycznym. Jeśli poświęcisz kilka minut dziennie na tę jakże nudną, ale opłacalną rutynę, to najprawdopodobniej sama będziesz zaskoczona rezultatami.

Udostępnij