Site Logotype
Rzęsy

Laminacja Rzęs – Wszystko co musisz wiedzieć 

W dzisiejszych czasach, gdy poszukiwanie naturalnych i trwałych metod podkreślenia urody staje się priorytetem, laminacja rzęs staje się jednym z najbardziej pożądanych zabiegów. Nie tylko podkręca i uwydatnia rzęsy, ale także pozwala osiągnąć efekt trwały i naturalny. W tym obszernym przewodniku dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o laminacji rzęs – od procesu po korzyści, jakie niesie dla prezentacji twojego spojrzenia.

Czym Jest Laminacja Rzęs?

Laminacja rzęs to innowacyjny zabieg, który ma na celu nadanie rzęsom naturalnego podkręcenia, objętości, nawilżenia i zdrowego wyglądu. Mimo, że nie jest on bardzo długo na rynku, to z roku na rok zwiększa się popyt oraz zainteresowanie tym zabiegiem. Laminowanie zapewnia każdej Klientce długotrwałe rezultaty, które nie wymagają codziennego nakładania tuszu czy korzystania z zalotki.

Korzyści Z Laminacji Rzęs

 • Naturalność Efektu: Laminacja rzęs nadaje im naturalne podkręcenie, co sprawia, że spojrzenie staje się bardziej wyraziste i pełne.
 • Długotrwały Efekt: Wyniki zabiegu utrzymują się przez długi czas (nawet do 8 tygodni!), co eliminuje potrzebę ciągłego korzystania z kosmetyków do rzęs. Trwałość efektu zależy także od zewnętrznych czynników takich jak pielęgnacja rzęs, czy indywidualne cechy włosa. 
 • Ochrona i Wzmacnianie: Składniki używane w laminacji zawierają substancje odżywcze, które nie tylko nie szkodzą naszym rzęsom, ale wzmacniają i chronią ich strukturę.

Jak Przebiega Zabieg Laminacji Rzęs?

 • Konsultacja: Specjalista przeprowadza konsultację, oceniając kondycję rzęs i dostosowując zabieg do indywidualnych potrzeb klienta.
 • Przygotowanie Rzęs: Rzęsy są dokładnie oczyszczane z makijażu i zanieczyszczeń, aby umożliwić lepsze wchłonięcie preparatów używanych w procesie laminacji.
 • Podkręcanie: Specjalny preparat podkręcający jest delikatnie nakładany na rzęsy, nadając im naturalne i trwałe podkręcenie.
 • Utrwalanie: Następnie aplikuje się specjalny preparat, który pozwala utrwalić efekt na dłużej.
 • Odżywienie: Zakończeniem zabiegu jest aplikacja odżywczego serum, wzmacniającego rzęsy od nasady aż po same końce.
Oko klientki poddawane zabiegowi laminacji rzęs

Przeciwwskazania do Zabiegu Laminacji Rzęs

Przed przystąpieniem do zabiegu laminacji rzęs warto skonsultować się z profesjonalistą, zwłaszcza jeśli istnieją przeciwwskazania. Do głównych przeciwwskazań należą:

 • Alergia na składniki preparatu: Osoby uczulone na składniki używane w laminacji rzęs powinny zrezygnować z zabiegu, aby uniknąć reakcji alergicznych.
 • Stany zapalne w okolicy oczu: W przypadku istniejących stanów zapalnych w okolicach oczu i brwi, zaleca się odroczenie zabiegu, aby uniknąć podrażnienia i pogorszenia stanu skóry.
 • Niewygojony makijaż permanentny: Osoby mające makijaż permanentny powinny poczekać, aż skóra w pełni się zagoi, zanim zdecydują się na laminację.
 • Przyjmowanie leków przeciwtrądzikowych: Niektóre leki przeciwtrądzikowe mogą wpływać na stan skóry, dlatego warto poinformować specjalistę o ich stosowaniu.
 • Ciąża lub zmiany hormonalne: Podczas zmian hormonalnych, nasze rzęsy są mniej podatne na laminację. W takiej sytuacji, efekt może wyjść niesatysfakcjonujący lub nie będzie długotrwały.

Laminacja rzęs – Cena 

W przypadku laminacji rzęs, nie jest inaczej niż w przypadku innych zabiegów kosmetycznych – cena waha się w zależności od kilku czynników. Między innymi są to:

Doświadczenie stylistki/staż salonu – To istotny czynnik, który ma wpływ na cenę, którą zapłacimy za zabieg. Z jednej strony, stylistka lub salon, który ma dużą ilość klientów powracających, lokalną renomę oraz doświadczenie, ma wiekszą przestrzeń do intensywnych lub częstych zmian cennika. Nie możemy zapomnieć także o stosunku ceny do jakości. Stylistka, która ma większe doświadczenie i wykonała więcej zabiegów w swojej karierze niż ta początkująca, z pewnością zapewni Klientce lepszy efekt końcowy. U początkujących stylistek, które niedawno zaczęły swoją przygodę z laminacją rzęs, możesz otrzymać wspomniany zabieg nawet w granicach 80zł. W przypadku doświadczonych stylistek lub stażowych salonów ceny sięgają nawet 200zł.

Lokalizacja salonu – Lokalizacja salonu, to bardzo istotny faktor, który ma swoje odzwierciedlenie w cenie zabiegu. Jeśli salon, w którym chcesz wykonać zabieg, znajduje się w małej miejscowości lub wsi, możesz liczyć na wykonanie zabiegu od 80zł do 100zł. Jeśli wybierasz się do salonu w większym mieście, musisz liczyć się z wydatkiem od 110zł do nawet 200zł. 

Pamiętaj jednak, że wybór doświadczonego specjalisty i renomowanego salonu to inwestycja w jakość i trwałość efektu. Przed przystąpieniem do zabiegu zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą i omówić dostępne opcje, dostosowując zabieg do swoich oczekiwań.

Różnica Między Laminacją a Liftingiem Rzęs

Podczas gdy lifting rzęs koncentruje się głównie na nadaniu naturalnego podkręcenia bez aktywnych czynników nawilżających, laminacja rzęs to zabieg skupiający się na uniesieniu i podniesieniu samej nasady rzęs wraz z intensywnym nawilżeniem i uzyskaniem gęstości. Oba zabiegi mają swoje unikalne korzyści, a wybór między nimi zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań klienta. Przed przystąpieniem do zabiegu zawsze warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który pomoże wybrać najlepszą opcję dla Ciebie. Na obecną chwilę jednak, obie te nazwy często stosowane są zamiennie. W celu upewnienia się, że zabieg z którego skorzystasz zawiera preparaty, które nie tylko uniosą rzęsy, ale też dogłębnie zrewitalizują i nadadzą im blasku, skontaktuj się z salonem, aby poznać szczegóły zabiegu.

Kobiece oko po laminacji i koloryzacji rzęs

Laminacja rzęs w domu – czy można wykonać ten zabieg na własną rękę?

Laminacja rzęs w domu to dla wielu kobiet coraz bardziej kusząca alternatywa. Na rynku stale pojawiają się nowe preparaty do stylizacji domowej, które mają zagwarantować niesamowite podkręcenie rzęs. Niestety produkty te, są często zdecydowanie słabsze niż salonowe preparaty i nie są w stanie zapewnić zbliżonego efektu. Z drugiej strony, nawet używając bardzo słabych i delikatnych drogeryjnych produktów, bez odpowiedniej umiejętności, wiedzy na temat budowy włosa i doświadczenia możesz narazić się na podrażnienia skóry czy osłabienie swoich włosków. Jeśli chcesz mieć pewność najlepszego efektu oraz bezpieczeństwa zamiast laminacji rzęs w domu, wybierz sprawdzoną specjalistkę.

kobieta wykonująca zabieg laminacji rzęs domowymi sposobami

Jak długo efekt laminacji się utrzymuje?

Efekt laminacji rzęs, w zależności od pielęgnacji i stosowania się do zaleceń pozabiegowych, może utrzymywać się aż do 8 tygodni.

Czy laminowane rzęsy można malować?

Oczywiście, laminowane rzęsy można malować swoim ulubionym tuszem, co jeszcze bardziej wzmocni efekt zabiegu.

Stylistka kończąca zabieg laminacji rzęs przeczesując rzęsy szczoteczką

Jak zmaksymalizować trwałość efektu?

Każda z nas chce, aby efekt po zabiegu utrzymywał się jak najdłużej. W tym celu trzeba przez 24h-48h bezdyskusyjnie stosować się do zaleceń pozabiegowych, które brzmią następująco:

 • Nie dotykać rzęs i nie przecierać oczu
 • Nie wykonywać innych zabiegów na rzęsy
 • Powstrzymać się od makijażu oczu oraz okolic
 • Nie moczyć rzęs
 • Unikać ekspozycji na parę wodną ( np. w łazience, saunie)
 • Nie korzystać z salarium

Podsumowanie

Laminacja rzęs to nie tylko zabieg uwydatniający naturalne piękno oczu, ale także sposób na zaoszczędzenie czasu i zachowanie efektu świeżo podkręconych rzęs przez długi okres. Jeśli marzysz o wyrazistym spojrzeniu, bez konieczności codziennego podkręcania rzęs, laminacja rzęs jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Przekonaj się, jak ten zabieg może odmienić Twoje spojrzenie, a przy okazji pomoże Ci odbudować osłabioną strukturę rzęs. Skorzystaj z doświadczenia profesjonalistów podczas zabiegu laminacji rzęs i ciesz się długotrwałym efektem podkręconych, gęstych rzęs!

Udostępnij